social media inso.gov.ir-شبکه_های_اجتماعی_سازمان_ملی_استاندارد

آخرین اخبار

يكشنبه1402/6/12

07:52:1

128

بازرسی سحرگاهی دستورانی از باسکول های میدان بار خراسان‌جنوبی

سپیده دم امروز یکشنبه مدیر کل استاندارد خراسان‌جنوبی به اتفاق کارشناسان با هدف بازرسی از باسکول‌های میدان تره‌بار بیرجند، در محل حضور یافتند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان خراسان‌جنوبی، مهدی دستورانی مدیر کل استاندارد خراسان‌جنوبی به اتفاق جمعی از کارشناسان اجرای استاندارد و دوربین صدا و سیما در راستای صحت سنجی باسکول‌ها و ترازوهای مستقر در میدان بار میوه و تره‌بار مرکز استان حضور یافتند و به‌صورت تصادفی و اتفاقی، تعدادی از این باسکول‌ها را بر اساس دستورالعمل تعریف شده، مورد بازرسی و صحت سنجی قرار دادند.
در این بازدید سرزده که ساعتی به‌طول انجامید باسکول‌های میدان، توسط وزنه‌های کالیبره مکعبی 20 کیلوگرمی استاندارد مورد سنجش قرار گرفت و پس از اطمینان از صحت باسکول‌ها، برچسب‌های بازدید بر آنها الصاق شد.
قابل ذکر است این ترازوها و باسکول‌ها می‌بایست هر ساله توسط کارشناسان استاندارد و یا شرکت‌های بازرسی مورد تأیید سازمان ملی استاندارد ایران مورد ارزیابی و صحت سنجی قرار گیرند و در صورت نیاز پلمپ شوند.
 دستورانی مدیر کل استاندارد خراسان جنوبی از همشهریان خواست در صورتیکه با باسکول‌ها و ترازوهایی در داد و ستد عمومی مواجه شدند که برچسب بازرسی و پلمپ را به همراه ندارد می‌توانند موارد را با سامانه 1517، واحد رسیدگی به شکایات مردمی اداره کل استاندارد استان خراسان‌جنوبی گزارش دهند تا کارشناسان در اسرع وقت نسبت به رسیدگی آن اقدام نمایند.

تصاویر