60 مورد بازرسی و نظارت برچسب انرژی از مراکز عرضه لوازم خانگی

به گزارش روابط عمومی ؛ محمد رضا مروی مقدم، مدیر کل استاندارد استان گفت: در راستای نظارت بر کنترل نصب و اصالت رتبه های انرژی مندرج بر روی تجهیزات انرژی بر ، تعداد 60  بازرسی در سال گذشته از مراکز عرضه لوازم خانگی توسط کارشناسان اداره کل و بازرسان شرکت های خصوصی تایید صلاحیت شده انجام گرفته است.
وی در این خصوص ادامه داد:. یکی از الزامات سازمان ملی استاندارد در زمینه تجهیزات انرژی‌بر خانگی از جمله یخچال، کولرآبی، اجاق گاز، یخچال فریزر، ماشین لباسشویی و سایر محصولات ، نصب برچسب انرژی روی این محصولات است و در این خصوص طی سال گذشته تعداد بازرسی ابلاغی از سوی سازمان ملی استاندارد ایران برای خراسان جنوبی  24 مورد بوده است که با تحقق تعداد 60 بازرسی از مراکز عرضه لوازم خانگی ، 250 درصد تحقق برنامه داشته ایم.

مدیرکل استاندارد خراسان جنوبی به مصرف کنندگان لوازم خانگی برقی توصیه کرد: در هنگام خرید حتماً به برچسب انرژی و رده آن توجه ویژه کنند، زیرا کالاهایی با رتبه‌های انرژی پایین، موجب افزایش هزینه های برق مصرفی در سبد خانوار می شود و بر این اساس ضروری است که مصرف‌کنندگان با استفاده از لوازم برقی با رتبه A و B، در هزینه‌های برق مصرفی صرفه‌جویی کنند.
 ایشان در پایان صحبت هایش به مردم و هم استانی ها توصیه کرد؛ در هنگام خرید محصولات خانگی برقی، با ارسال کد ۱۰ رقمی درج شده زیر علامت استاندارد به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۵۱۷ به صورت رایگان از اصالت کالا اطمینان حاصل کنند.